Dřevitá vlna

Dřevitou vlnu vyrábíme hoblováním špalíků měkkého dřeva bez přídavku jakékoliv chemie. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt. Výsledná vlákna jsou silná od 0,1 mm do 0,3 mm a šíře je 2 až 15 mm podle potřeb a použití u našich odběratelů, které je rozmanité. Nejčastěji je vlna používána jako pomocný obalový prostředek pro fixaci křehkého zboží, jako sklo, keramika, porcelán, zahradní doplňky, hudební nástroje, dárková balení vína.

Uplatňuje se i pod zemí, ve stavebnictví nebo důlní činnosti k utěsnění průsaků vody či tekutých písků nebo únikových a větracích chodeb v hornictví. Užití je však ještě širší. Náplň filtrů stříkacích boxů, v zemědělství je ideální při pěstování jahod jako prostředek pro mulčování, podestýlka hospodářských, ale i exotických zvířat v zoo. Speciální druhy dodáváme též pro preparaci zvířat. Speciálním případem jsou pásky z lipového dřeva, které se používají při ručním foukání skla do forem.

K hoblování používáme borovici a smrk, v omezené míře též břízu, olši nebo již zmíněnou lípu. Protože tento produkt je čistě přírodní a neobsahuje žádné přísady, jeho likvidace je možná v zemědělské výrobě kompostováním nebo spálením.
 
 

Lisovaná v balících

  • navinuté v rolích
  • průměr role 51 cm, výška 50 cm
  • hmotnost cca 30 kg

Provazce jsou vyrobeny stáčením dřevité vlny do různých průměrů. I v tomto případě jde o široké uplatnění. Ochrana výrobků z kamene nebo například betonových sloupů, nebo povrchově upravených dílů, odlitků ze slitin kovů. S rozvojem výstavby srubových staveb též jako těsnicí prvek obvodových stěn. V neposlední řadě pak slouží k výrobě ekologických podpalovačů.