Dřevitá vlna

Kontaktujte nás

Dřevitou vlnu vyrábíme hoblováním špalíků měkkého dřeva bez přídavku jakékoliv chemie. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt. Výsledná vlákna jsou silná od 0,1 mm do 0,3 mm a šíře je 2 až 15 mm podle potřeb a použití u našich odběratelů, které je rozmanité. Nejčastěji je vlna používána jako pomocný obalový prostředek pro fixaci křehkého zboží, jako sklo, keramika, porcelán, zahradní doplňky, hudební nástroje, dárková balení vína.

Uplatňuje se i pod zemí, ve stavebnictví nebo důlní činnosti k utěsnění průsaků vody či tekutých písků nebo únikových a větracích chodeb v hornictví. Užití je však ještě širší. Náplň filtrů stříkacích boxů, v zemědělství je ideální při pěstování jahod jako prostředek pro mulčování, podestýlka hospodářských, ale i exotických zvířat v zoo. Speciální druhy dodáváme též pro preparaci zvířat. Speciálním případem jsou pásky z lipového dřeva, které se používají při ručním foukání skla do forem.

K hoblování používáme borovici a smrk, v omezené míře též břízu, olši nebo již zmíněnou lípu. Protože tento produkt je čistě přírodní a neobsahuje žádné přísady, jeho likvidace je možná v zemědělské výrobě kompostováním nebo spálením.

Lisovaná v balících

  • balík utažen pp páskou
  • rozměr balíku cca 50x60x90cm
  • hmotnost cca 20 kg

Vlna je hoblována ze smrkového nebo borového dřeva, následně zbavena nečistot a lisována do balíků. Vlna není dodatečně sušena, proto je třeba počítat se zbytkovou vlhkostí obsaženou ve dřevě. Vlhkost z balíku po rozdělání relativně rychle mizí. Díky zbytkové vlhkosti je i hmotnost balíku proměnlivá nic méně objem/množství vlny zůstává stejné

Vlna v pytlech

  • Vlna plněna v rašlových pytlech (57x104cm)
  • hmotnost cca 3 – 4 kg

Vlna je hoblována ze smrkového nebo borového dřeva, následně zbavena nečistot a plněna do rašlových pytlů. Vlna není dodatečně sušena, proto je třeba počítat se zbytkovou vlhkostí obsaženou ve dřevě. Vlhkost z balíku po rozdělání relativně rychle mizí. Díky zbytkové vlhkosti je i hmotnost balíku proměnlivá nic méně objem/množství vlny zůstává stejné.

Stáčená do provazců

  • provazce jsou navinuté v rolích
  • průměr role 51 cm, výška 50 cm
  • hmotnost cca 25 kg

Provazce jsou vyrobeny stáčením dřevité vlny do různých průměrů. I v tomto případě jde o široké uplatnění. Ochrana výrobků z kamene nebo například betonových sloupů, nebo povrchově upravených dílů, odlitků ze slitin kovů. S rozvojem výstavby srubových staveb též jako těsnicí prvek obvodových stěn. V neposlední řadě pak slouží k výrobě ekologických podpalovačů.

Skip to content